LGP w Hakubie: Zwycięski Neumayer!

0
1160

Michael Neumayer z Niemiec wygrał dzisiejszy konkurs Letniego Grand Prix, który odbywał się w japońskim Sapporo. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów dopisał tym samym 100 punktów do swojego konta w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Polacy nie startowali w konkursie.

Niemiecki skoczek – Michael Neumayer – od początku zawodów dobrze czuł się na tym obiekcie. Prowadził on po pierwszej rundzie, a w drugiej zachował przewagę nad rywalami, co ostatecznie pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu w konkursie sklasyfikowano Słoweńca – Roberta Kranjca, który bardziej znany jest z wysokich lokat zajmowanych na obiektach K-185. Podium tym razem uzupełnił przedstawiciel gospodarzy – Kento Sakuyama.

Na uwagę bez wątpienia zasługuje Yumu Harada. Japończyk zakończył zmagania na 13. pozycji, ale jego skoki mogą być dobrym prognostykiem względem kolejnych startów, jeśli trener zdecyduje się desygnować tego zawodnika do następnych zawodów.

Kolejne zmagania z cyklu LGP odbędą się w nocy polskiego czasu, a miejscem rywalizacji ponownie będzie japońska Hakuba. Start konkursu głównego przewidziano na 03:00 czasu polskiego, natomiast wcześniej skoczkowie wezmą udział w serii próbnej, bowiem zbyt mała liczba zawodników jest zgłoszona, aby przeprowadzać kwalifikacje. Relacje z tych nocnych zawodów znajdą Państwo na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne