LGP w Hinterzarten: Zwycięstwo Dawida Kubackiego!

0
784

Dawid Kubacki sprawił kibicom kolejną niespodziankę. Polak zwyciężył w konkursie indywidualnym Letniego Grand Prix w niemieckim Hinterzarten, wyprzedzając reprezentanta gospodarzy, Severina Freunda. To już drugie z rzędu zwycięstwo Kubackiego w zawodach Letniego Grand Prix.

Kubacki po skoku na odległość 103,5 metra prowadził już po pierwszej serii konkursu. Tuż za nim znajdował się zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie, Severin Freund. Trzeci po pierwszej rundzie był Słoweniec, Jaka Hvala.

W serii finałowej Kubacki postawił „kropkę nad i”, choć jego skok nie był już tak imponujący. Polak uzyskał w drugiej próbie 100,5 metra. Mimo że Freund skoczył dwa metry dalej, to wypracowana w pierwszej rundzie przewaga Kubackiego pozwoliła mu ostatecznie wskoczyć na pierwszy stopień podium. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Japonii, Kento Sakuyama (100,5 oraz 101,5 metra).

Sporym zaskoczeniem był słaby skok Kamila Stocha, który uzyskał jedynie 96,5 metra w swojej próbie. Taka odległość nie pozwoliła skoczkowi z Zębu awansować do serii finałowej. W drugiej rundzie nie oglądaliśmy również Bartłomieja Kłuska, który uzyskał taką samą odległość jak Stoch. Z kolei Piotr Żyła po skokach na odległość 101 i 98 metrów został sklasyfikowany na 12. pozycji, a Maciej Kot zakończył rywalizację na 17. miejscu (96,5 oraz 98,5 metra).


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska