LGP w Hinzenbach: Schlierenzauer najlepszy w kwalifikacjach! Wszyscy Polacy w konkursie!

0
747

Gregor Schlierenzauer zwyciężył w sobotnich kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które w tym tygodniu rozgrywane jest w austriackim mieście Hinzenbach. Austriak startował z pierwszym numerem startowym, więc osiągnięte prowadzenie po swoim skoku utrzymał aż do końca trwania serii kwalifikacyjnej. Do konkursu głównego awansowali wszyscy zgłoszeni Polacy.

Dla Gregora Schlierenzauera to pierwszy start w LGP 2015. Austriak rozpoczął od udanych kwalifikacji, ale istotniejsze będą niedzielne zmagania o punkty do klasyfikacji generalnej. Na drugiej pozycji podczas eliminacji sklasyfikowano Petera Prevca ze Słowenii, a trzeci był Norweg – Andreas Stjernen.

Nieoczekiwanie po skoku na odległość 86 metrów, 4. miejsce zajął reprezentant Bułgarii – Vladimir Zografski, który w ostatnich miesiącach nie prezentował wysokiej dyspozycji sportowej.

W niedzielnym konkursie zobaczymy sześciu skoczków z naszego kraju. Awans z kwalifikacji wywalczyli: Jan Ziobro (10. miejsce), Maciej Kot (14. miejsce) oraz Klemens Murańka (39. miejsce). Udział w zawodach mieli zapewniony trzej inni Polacy: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Początek niedzielnych zmagań zaplanowano na godzinę 14:00. Relacje z zawodów, jak i analizy faworytów i prognozę pogody na godziny konkursu, będzie można znaleźć na łamach serwisu SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska