LGP w Wiśle: Zwycięstwo Dawida Kubackiego!

0
808
fot. David Michalski

Dawid Kubacki, po dwóch skokach na odległość 128,5 metra, odniósł zwycięstwo w niedzielnym konkursie indywidualnym na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle. Tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznego Letniego Grand Prix. Na podium znalazł się także Austriak Jan Hoerl, który oddał skoki na 130,5 oraz 126 metrów. Trzecie miejsce w dzisiejszej rywalizacji wywalczył Anze Lanisek, po skokach na odległość 124,5 oraz 126 metrów.

Ledwo ponad cztery punkty za podium znalazł się Markus Schiffner, z kolei na piątym miejscu uplasował się Tilen Bartol. Na szóstej pozycji zawody ukończył zwycięzca sobotniego konkursu, Jakub Wolny. W czołówce rywalizacji znalazło się także trzech Niemców: siódmy Markus Eisenbichler, ósmy Constantin Schmid oraz dziewiąty Severin Freund. Najlepszą dziesiątkę zamknął Manuel Fettner, któremu w pierwszej serii konkursu udało się skoczyć na odległość 137,5 metra i tym samym wyrównać letni rekord skoczni.

Zaraz za najlepszą dziesiątką został sklasyfikowany Stefan Hula, a na piętnastym miejscu – Maciej Kot. Paweł Wąsek ukończył zawody na dwudziestym miejscu, Piotr Żyła na dwudziestym czwartym, z kolei Aleksander Zniszczoł na dwudziestym szóstym.

  • źródło: www.fis-ski.com
  • Foto.: David Michalski