LPK i FIS Cup Kobiet w Rasnovie odwołane!

0
817

Tegoroczny kalendarz letnich zawodów wciąż kurczy się. Udało się rozegrać jedynie zmagania z cyklu FIS Grand Prix w Wiśle oraz FIS Grand Prix Kobiet we Frenštácie pod Radhoštěm. Niestety, podobny los spotkał zawody niższej rangi.

Początkowo FIS Cup, zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn, który miał odbyć się w rumuńskiej miejscowości Rasnov zaplanowano na ostatni weekend sierpnia, a Letni Puchar Kontynentalny na pierwszy weekend września. Z powodu złej sytuacji epidemicznej w Rumunii zmagania te zostały przełożone kolejno na pierwszy i drugi weekend października. Niestety, jak się okazuje, w tym terminie większość z nich nie dojdzie do skutku. Organizatorzy poinformowali o odwołaniu zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego Kobiet i Mężczyzn, a także FIS Cupu Kobiet. W planach jest przeprowadzenie jedynie zmagań z cyklu FIS Cup w kategorii mężczyzn.

Taki bieg wydarzeń oznacza, iż zmagania w Wiśle będą jedynymi z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Tego lata nie uda się rozegrać konkursów LPK Kobiet, ani FIS Cup Kobiet. Jeżeli zawody mężczyzn w Rasnovie dojdą do skutku, będzie to jedyny konkurs tej rangi w tym sezonie letnim.

Źródło: fis-ski.com