LPK w Klingenthal: Faworyci sobotniego konkursu

0
38058

Przed nami ostatni weekend z Letnim Pucharem Kontynentalnym. Niemieckie Klingenthal, gdzie już za kilka tygodni odbędzie się inauguracja Pucharu Świata, będzie areną walki o zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej LPK. Którzy z zawodników mają największe szanse na triumf?

Niekwestionowanym faworytem jest Daniel Andre Tande. Norweg jest liderem LPK i na pewno zrobi wszystko, by utrzymać ten tytuł. Po piętach depcze mu jednak Dawid Kubacki, nasz zawodnik traci tylko 45 punktów do pierwszego miejsca. To między tą dwójką rozegra się walka o końcowy triumf.

W konkursie weźmie jednak udział wielu innych skoczków, którzy nie zamierzają zadowolić się drugim miejscem. Ogromną chęć na zwycięstwo ma Maciej Kot. Groźni będą Austriacy, na czele z Florianem Altenburgerem i Clemensem Aignerem oraz Słoweńcy – Rok Justin, Miran Zupancic i Andraz Pograjc.

Poza Kotem i Kubackim do Niemiec udała się czwórka naszych zawodników: Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała i Bartłomiej Kłusek. Największe szanse na wysoką pozycję ma pierwszy z wymienionych. Każdy z nich może jednak uzyskać dobry wynik.

Plan dzisiejszych zmagań obejmuje treningi o 14:30. Po nich rozpocznie się konkurs. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów! Obyśmy już jutro mogli się cieszyć z triumfu Kubackiego w klasyfikacji generalnej drugiej ligi skoków narciarskich.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska