LPK w Kuopio: Kolejny Polak na czele klasyfikacji generalnej

0
876

Weekendowe zmagania w Kuopio zakończyły się zmianą lidera klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wciąż jednak na czele całego cyklu znajduje się reprezentant Polski.

Po zawodach w Wiśle na pierwszym miejscu cały czas pozostawał Dawid Kubacki, drugi był Przemysław Kantyka, a na trzeciej pozycji plasował się Stefan Hula. Kubacki nie brał udziału zarówno w zmaganiach w Wiśle, jak i w Kuopio, co pozwoliło Kantyce zostać nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Kantyka bardzo dobrze poradził sobie również w Finlandii, zajmując dwukrotnie 5. lokatę. Polak po sześciu konkursach uzbierał łącznie 265 pkt.

Niewiele, bo tylko 15 pkt traci do lidera Anze Lanisek, dla którego szczególnie pierwszy dzień zmagań w Kuopio był wyjątkowo udany. Słoweniec sobotni konkurs zakończył na drugim miejscu, a w niedzielę po bardzo dalekich skokach w obu seriach, naprawdę niewiele zabrakło do podium. Dobre rezultaty w Finlandii pozwoliły Laniskowi awansować w klasyfikacji generalnej na drugą pozycję.

Na trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej wskoczył Florian Altenburger. Austriak zwyciężając w sobotnim konkursie, zyskał cenne punkty i w tej chwili ma ich na swoim koncie 207.

Dawid Kubacki, który do tej pory tylko dwa razy startował w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie, spadł na 4. miejsce. W swoim dorobku ma nadal 200 pkt. Również nieobecność Stefana Huli sprawiła, że musiał pożegnać się z wysokim, trzecim miejscem, które zajmował po zawodach w Wiśle. Obecnie nasz reprezentant plasuje się na 7. pozycji.

Następne zmagania z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 28-29 sierpnia w czeskiej miejscowości Frenštát.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska