LPK w Kuopio: Pograjc wygrał! Bez Polaków na podium

0
1008

Andraz Pograjc wygrał w dzisiejszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywano w fińskiej miejscowości Kuopio. Słoweniec zdecydowanie pokonał swoich rywali i otrzymał za to 100 punktów do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Na podium nie było żadnego z naszych reprezentantów.

Wygrana Pograjca nie powinna nikogo dziwić, bowiem Słoweniec już od pewnego czasu znajduje się w wysokiej formie. Na drugiej pozycji, dosyć nieoczekiwanie, uplasował się Tim Fuchs z Niemiec, a trzecia lokata przypadła w udziale dla wczorajszego triumfatora – Austriaka – Floriana Altenburgera.

Najwyżej z reprezentantów Polski został sklasyfikowany Przemysław Kantyka. Zajął on ostatecznie 5. miejsce. Punkty zdobyło jeszcze trzech innych skoczków z naszego kraju: Krzysztof Leja (17. miejsce), Adam Ruda (27. miejsce) oraz Stanisław Biela (30. miejsce). Udział w zmaganiach na pierwszej serii zakończyli: Dawid Jarząbek (36. miejsce) i Andrzej Stękała (40. miejsce). Na starcie nie pojawił się natomiast Krzysztof Miętus.

Podczas niedzielnego konkursu trzech zawodników zostało zdyskwalifikowanych. W tym gronie znaleźli się: Ville Larinto (Finlandia), Sebastian Klinga (Finlandia) i Nicolae Sorin Mitrofan (Rumunia).

Kolejne zmagania z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się w Czechach, a konkretniej w miejscowości Frenstat. Konkursy u naszych południowych sąsiadów zaplanowano na 28-29 sierpnia 2015 roku.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała