LPK w Oslo: Granerud zwyciężył, trzech Polaków w czołówce!

0
842

Sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo zakończył się wygraną Norwega Halvora Egnera Graneruda. Podium wywalczyli także Jakub Janda oraz Andreas Stjernen. Reprezentanci Polski spisali się dobrze – aż trzech Biało – Czerwonych wywalczyło miejsca w pierwszej dziesiątce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu był Andreas Stjernen z Norwegii, po skoku na odległość 106 metrów. Drugą pozycję zajmował Jakub Janda, na trzeciej zaś plasował się Killian Peier ze Szwajcarii. Najdalej z Polaków lądował Dawid Kubacki, który z wynikiem 97,5 metra był dziewiąty. Maciej Kot po wygraniu serii próbnej, nie popisał się tym razem i uzyskawszy jedynie 95 metrów zajmował 12. lokatę. O jedno miejsce wyprzedzał go Krzysztof Biegun, a tuż za Kotem był Stefan Hula. Do drugiej serii awansował jeszcze Bartłomiej Kłusek, nie udało się to natomiast Aleksandrowi Zniszczołowi. 

W drugiej partii najdalej skoczył Halvor Egner Granerud – uzyskał 99,5 metra, co wystarczyło do wyprzedzenia rywali. Drugą lokatę utrzymał Jakub Janda, a na trzecią spadł prowadzący po pierwszej serii Andreas Stjernen. Norweg zepsuł drugi skok, osiągając jedynie 93,5 metra. Tuż za podium uplasował się Daniel Andre Tande, a kolejne pozycje należały do Andreasa Wanka i Killiana Peiera. Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który w drugiej próbie uzyskał prawie identyczny wynik, jak w pierwszej i ostatecznie był siódmy. Maciej Kot i Stefan Hula zajęli kolejno 9. i 10. pozycję. Swój wynik poprawił również Bartłomiej Kłusek, który z 23. miejsca awansował na 20.

Następny konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego zaplanowano na jutro. Na relację z niego zapraszamy Państwa na SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Barbara Kosma