LPK w Oslo: Lista startowa niedzielnego konkursu mężczyzn

0
904

W niedzielę odbędzie się kolejny konkurs indywidualny z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na liście startowej pojawią się ci sami zawodnicy, co w sobotniej odsłonie, jednak w zmienionej kolejności.

W zawodach weźmie udział 58 skoczków, reprezentujących 14 państw. W sobotę najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubacki, plasując się na 7. pozycji. Dzięki osiągnięciu dobrego wyniku zajmuje obecnie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej LPK i brakuje mu zaledwie 4 punktów, by dogonić Słoweńca Anze Laniska, którego nie ma w Norwegii wśród zgłoszonych zawodników. W konkursie zobaczymy Macieja Kota, który w pierwszej odsłonie zawodów na Midtstubakken był dziewiąty i tą samą lokatę posiada w ,,generalce”. W Oslo wystąpią również: 8. w LPK Stefan Hula, 39. Krzysztof Biegun, 46. Bartłomiej Kłusek oraz 52. Aleksander Zniszczoł.

O pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego będzie walczyć między innymi z Dawidem Kubackim Norweg Daniel Andre Tande, który zajmuje obecnie 4. pozycję, tracąc do lidera tylko 30 punktów.

Liczymy na miejsca naszych skoczków na podium w niedzielnym konkursie, który zaplanowano na godzinę 12:15. Na relację z niego zapraszamy Państwa na SKOKInews.com.

Pełna lista startowa konkursu w formacie PDF


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska