LPK w Wiśle: Miasto i jego atrakcje

0
1210

Już w ten weekend rozegrane zostaną zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Warto więc przyjrzeć się miastu i jego atrakcjom, szczególnie tym związanym ze skokami.

Wisła jest podzielona na osiedla, które zawierają mniejsze jednostki strukturalne. Skocznie narciarskie znajdują się w Centrum, Malince i Łabajowie. Dodatkowo w rodzinnym mieście Adama Małysza znajduje się galeria z jego trofeami oraz pomnik Mistrza z białej czekolady.

 Wisła mocno akcentuje swoją przynależność do Śląska Cieszyńskiego, każdego roku organizuje wraz z innymi beskidzkimi miastami Tydzień Kultury Beskidzkiej. W  centrum miasta stoi również pomnik „Ślązaczki u źródeł”.

Dodatkowo w miejskim amfiteatrze prawie przez cały rok odbywają się występy artystyczne, a w te wakacje obok hali sportowej na Placu Hoffa można odwiedzić wystawę budowli z klocków Lego.

Dla tych, którym nie odpowiada zwiedzanie miasta proponujemy górskie wędrówki. Z Wisły można się  wybrać na Czantorię, Stożek, Baranią Górę, czy Trzy Kopce Wiślańskie, a także wyruszyć na Szlak Habsburgów.

Z pewnością w mieście znajduje się mnóstwo miejsc, które można odwiedzić przy okazji wyjazdu na zawody LPK w Wiśle Malince, warto więc zostać na dłużej i zwiedzić to urokliwe małe miasteczko u stóp gór oraz wypocząć w bliskości natury.


  • Źródło: wisla.pl/ własne