MP w Szczyrku: Skład sędziowski

0
924

Już w dziś  w Szczyrku na kompleksie skoczni Skalite rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Mężczyźni rywalizować będą na obiekcie HS-106, natomiast kobiety na HS-77. Początek rywalizacji – pierwsza seria konkursowa pań – już o godz. 15:45. Na starcie dzisiejszych zawodów zobaczymy 9 zawodniczek oraz 81 zawodników.

Rywalizacja mężczyzn odbywać się będzie na skoczni HS-106, której punkt konstrukcyjny wynosi 95 metrów, natomiast panie startować będą na skoczni HS-77, której punkt konstrukcyjny mieści się na 70 metrze.

Początek rywalizacji już w piątek. Serie rozgrywane będą naprzemiennie. Rywalizacja pań rozpocznie się o godz. 15:45, natomiast panowie zmierzą się – po pierwszej serii konkursowej pań – o godz.16:00. Pierwszy konkurs indywidualny mężczyzn, poprzedzą kwalifikacje, które zaplanowane są na godz. 14:30. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy.

Dyrektorem zawodów będzie Janusz Malik, delegatem technicznym zawodów – Tadeusz Szostak, a jego zastępcą Fabian Malik. Kontrolę nad sprzętem będzie sprawować Agnieszka Baczkowska.

Skoki kobiet, jak i mężczyzn oceniać będą: Edward Przybyła (Polska),  Marek Siderek (Polska),  Kazimierz Długopolski (Polska), Ryszard Guńka (Polska) oraz Jerzy Pilch (Polska).


  • Źródło: pzn.pl / Własne 
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska