Niemcy: Pożegnanie Schustera!

0
929

Ależ wiadomość przed PŚ w lotach w Oberstdorfie. Werner Schuster kończy współpracę z reprezentacją Niemiec. Czy Polacy mają się czego obawiać? 

Ende einer Ära: Nach 11 Jahren als Cheftrainer der Deutschen Skisprung-Adler wird der Österreicher Werner Schuster zum Saisonende zurücktreten ??????

Opublikowany przez Vierschanzentournee Czwartek, 31 stycznia 2019

W ciągu 11 lat podopieczni Wernera Schustera zostali drużynowymi mistrzami olimpijskimi w Soczi, zaś indywidualne złoto wywalczył w Pjongczang Andreas Wellinger. Oprócz tego, zawodnicy z Niemiec sięgali po najwyższe trofea podczas zawodów Mistrzostw Świata i Pucharu Świata. Severin Freund został mistrzem świata w lotach w 2014 roku, a także mistrzem świata na dużej skoczni w Falun w 2015 roku. Oprócz tego, Severin Freund wywalczył w sezonie 2014/2015 dużą Kryształową Kulę, a niemiecka ekipa sięgnęła po Puchar Narodów.

Łącznie skoczkowie Wernera Schustera ośmiokrotnie sięgali po medale Mistrzostw Świata i pięciokrotnie po medale Igrzysk Olimpijskich. Podczas mistrzostw świata miejsca w czołowej trójce zajmowali: Martin Schmitt, Severin Freund, Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler.

Niestety, Werner Schuster nie zdołał doprowadzić żadnego skoczka z Niemiec do zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Najbliżej powtórzenia osiągnięcia Svena Hannawalda byli Severin Freund, Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler, którzy w odpowiednio 2016, 2018 i 2019 roku zajęli 2. miejsca. Warto dodać, iż w 2019 roku na 3. miejscu niemiecko-austriackiego turnieju znalazł się Stephan Layhe.

Odejście Wernera Schustera jest zarazem alarmem ostrzegawczym dla Polaków, o których trenerze mówi się, iż miał zostać nowym trenerem niemieckiej kadry. Czy obecna sytuacja potwierdza spekulacje mediów. Jedno jest pewne. Polacy muszą się mocno postarać.


  • Źrodło: Własne; wikipedia; vierschanzetourne – fb
  • Foto: skispringen.com