Norweska szóstka na finałowe zmagania LGP w Hinzenbach

0
879

W najbliższy weekend w austriackim Hinzenbach rozegrane zostaną finałowe zawody tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Na konkurs na skoczni HS 94 norweski sztab szkoleniowy powołał sześciu zawodników. Pierwszy raz w karierze szansę udziału w zmaganiach tej rangi otrzyma Halvor Egner Granerud.

Norweski Związek Narciarski poinformował, że na konkurs zamykający tegoroczny cykl Letniego Grand Prix uda się sześciu zawodników. W sobotnich kwalifikacjach na Aigner Schanze udział wezmą: Joachim Hauer, Kenneth Gangnes, Anders Fannemel, Rune Velta, Andreas Stjernen i Halvor Egner Granerud. Stjernen po przebytej kontuzji, w związku z którą pauzował przez niemal całe lato, powraca do rywalizacji na najwyższym szczeblu. Dla 19-letniego Graneruda start w Hinzenbach jest formą nagrody za dobre występy zarówno podczas Konica Minolta Norges Cup, jak i w ubiegłotygodniowych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo (1 i 8 miejsce – przyp. Red).

„Halvor doskonale radził sobie ostatnio podczas rywalizacji w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Udział w zawodach najwyższej rangi będzie dla niego, mam nadzieję, ciekawym doświadczeniem i bardzo się cieszę, że będę mógł zobaczyć go w akcji!” – powiedział trener norweskiej kadry, Alexander Stöckl.

W zespole na finałowe zmagania Letniego Grand Prix nie zabrakło miejsca dla Kennetha Gangnesa. 26-latek z Gjøvik zanotował w sezonie letnim kilka dobrych wyników i obecnie zajmuje 3. pozycję w klasyfikacji generalnej LGP. Choć na pokonanie lidera Kento Sakuyamy Norweg nie ma już szans, to drugi w zestawieniu Robert Kranjec ma nad reprezentantem klubu IL Kolbukameratene tylko 7 punktów przewagi. Niewykluczone więc, że Gangnes będzie chciał w Hinzenbach powalczyć o poprawę swojej lokaty.


  •  Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska