PK w Planicy: Zwycięstwo reprezentanta Austrii, najlepszy Polak – 4.

0
897

Philipp Aschenwald wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Podium uzupełnili reprezentanci gospodarzy: Anze Semenic i Tomaz Naglic. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Po pierwszej serii serii prowadził Tomaz Naglic. Reprezentant Słowenii skoczył 131,5 metra (137,3 pkt) i o 0,3 punktu wyprzedzał Thomasa Hofera, który uzyskał identyczną odległość. Najdalszą odległość osiągnął Tilen Bartol – 135 metrów. Zawodnik gospodarzy zajmował jednak na półmetku konkursu trzecią lokatę ze stratą oczka do Naglica.

W konkursie wzięło udział sześciu reprezentantów Polski. Jedynie Przemysław Kantyka i Krzysztof Biegun nie uzyskali awansu o drugiej serii. Klemens Murańka po skoku na odległość 131 metrów zajmował na półmetku zawodów 9 miejsce. Pozycję niżej uplasował się Piotr Żyła (129 metrów). Jakub Wolny został sklasyfikowany na 21 lokacie, a Jan Ziobro na 24.

W drugiej serii najdłuższą odległość uzyskał Philipp Aschenwald – 138,5 metra, co pozwoliło Austriakowi awansować na pierwsze miejsce. Drugie miejsce w ostatecznej rywalizacji wywalczył Anze Semenic. Reprezentant gospodarzy skoczył 135 metrów, dzięki czemu poprawił się o dwie pozycje w stosunku do pierwszej serii. Na najniższym stopniu podium uplasował się prowadzący na półmetku konkursu Tomaz Naglic. Piotr Żyła uzyskał, aż 137 metrów, reprezentant Polski awansował z 10 pozycji na 4.

Klemens Murańka ostatecznie zakończył rywalizacje na 11 pozycji. W drugiej próbie uzyskał 129,5 metra. Jan Ziobro został sklasyfikowany na 22 miejscu, a Jakub Wolny – 23.

• Źródło: Własne