Polscy zawodnicy zdominowali konkurs w Dagenfeld

0
816

Młodzi skoczkowie, reprezentujący klub LKS Klimczok Bystra, zdominowali konkurs skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w niemieckim Dagenfeld. Aż sześciu Polaków wywalczyło w nim miejsca na podium, w tym pięciu stanęło na jego najwyższym stopniu.

Polscy zawodnicy wzięli udział w tych zawodach na zaproszenie strony niemieckiej. Najlepiej spisał się tam 9 – letni Wiktor Fender, który zwyciężył zarówno w skokach, jak i w kombinacji norweskiej. 11- letni Kacper Bysko i o rok starszy Jan Habdas zajęli pierwsze miejsce w skokach oraz drugie w kombinacji. Najstarszym z nich – Karolowi Niemczykowi i Patrykowi Pulkowskiemu (14 lat) również udało się wywalczyć bardzo dobre wyniki: ten pierwszy zwyciężył w skokach i był drugi w kombinacji, drugi natomiast wygrał kombinację, a w skokach był piąty. Nieco gorzej poradził sobie 13 – letni Michał Socha, który konkurs skoków zakończył na trzeciej pozycji, a kombinację na czwartym.

W zależności od wieku zawodnicy skakali na dwóch różnych skoczniach, K – 43 i K – 15. W części biegowej kombinacji norweskiej natomiast chłopcy rywalizowali na dystansie od 1500 do 5000 metrów. Długości dystansów również były uzależnione od wieku uczestników.


  • Źródło: pzn.pl