Skład Polaków na zawody FIS Cup w Einsiedeln

0
863

W najbliższy weekend w szwajcarskim Einsiedeln odbędą się kolejne w tym sezonie zawody FIS Cup. Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników: Krzysztof Leja, Adam Ruda, Dawid Jarząbek, Andrzej Stękała, Łukasz Podżorski i Krzysztof Miętus.

Po raz kolejny, tego lata zawody FIS Cup zagoszczą w szwajcarskim  Einsiedeln.  Od 12- 13 września zawodnicy będą walczyć na kompleksie skoczni Nationale Sprunganlageobiekcie, w której skład wchodzi skocznia im. Andreasa Küttela. Rozmiar jej wynosi 117 metrów, natomiast punkt konstrukcyjny mieści się na 105 metrze.

W konkursach o punkty powalczą reprezentanci Kadry Juniorów oraz Kadry B. Trener Robert Mateja postanowił, że w Szwajcarii rywalizować będą: Krzysztof Leja, Adam Ruda, Dawid Jarząbek, Krzysztof Miętus, Andrzej Stękała i Łukasz Podżorski.

Do składu na zawody FIS Cup w Einsiedeln powraca, po kontuzji – Krzysztof Miętus.

W środę mamy zaplanowany jeszcze trening na skoczni. Zobaczymy jak Krzysiek będzie się czuł i jak się zaprezentuje. Jeżeli wszystko będzie w porządku, wtedy pojedzie razem z nami do Einsiedeln. Jeżeli będzie czuł się jeszcze niepewnie, wtedy w Szwajcarii wystartuje tylko piątka naszych zawodników”  – informuje trener Kadry Juniorów. „Weekend wolny od zawodów będzie miał natomiast Przemek Kantyka. Ma on na swoim koncie już wiele startów tego lata, dlatego uznaliśmy, że w ten weekend powinien odpocząć od zawodów” – dodaje Robert Mateja.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Ewa Korenik