Powiew młodości w słoweńskiej kadrze narodowej

0
866

Słoweński Związek Narciarski podał składy kadrowe na sezon 2016/2017. Łącznie osiemnastu zawodników podzielono na dwie grupy treningowe. W kadrze narodowej, prowadzonej przez Gorana Janusa, znalazło się miejsce dla dwóch braci Prevców – Petera i Domena.

Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

W ubiegłym sezonie Słoweńcy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów, a Peter Prevc pierwszy raz w karierze odebrał Kryształową Kulę dla najlepszego zawodnika Pucharu Świata. Nadchodzącej zimy 23-latek nie będzie jedynym reprezentantem rodziny w kadrze narodowej – nominację otrzymał także najmłodszy z braci – Domen.

W kadrze A, której trenerem pozostanie na kolejny sezon Goran Janus, zaprezentują się: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Anze Semenic, Anze Lanisek, Jaka Hvala, Jernej Damjan, Nejc Dezman, Domen Prevc i Jure Sinkovec. Najmłodszy w tym gronie – Domen Prevc, otrzymał status członka kadry narodowej na sezon 2016/2017, jednak ze względu na swój wiek będzie na co dzień trenował głównie w Krajowym Centrum Sportów Nordyckich w Kranju. Z kolei posiadający status reprezentanta kadry A Jure Sinkovec ma kontynuować treningi z grupą B.

Do prowadzonej przez Igora Medveda kadry B powołano siedmiu zawodników. Są to: Matjaz Pungertar, Tomaz Naglic, Miran Zupancic, Andraz Pograjc, Rok Justin, Ernest Prislic i Cene Prevc. Ten ostatni treningi odbywał będzie z grupą A. Status kandydata do kadry B otrzymał natomiast 19-letni Andraz Modic.

Pierwszy trening na skoczni Słoweńcy planują odbyć w połowie maja. Wcześniej zawodnicy skupiali się na pracy nad mocą i skocznością podczas zajęć w salach gimnastycznych i na stadionie lekkoatletycznym.


  •  Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska