Przemysław Kantyka dołącza do składu na FIS Grand Prix w Wiśle!

0
987
W miniony piątek trener główny Kadry Narodowej Stefan Horngacher przedstawił nazwiska jedenastu skoczków, którzy wystartują w FIS Grand Prix w Wiśle. Dwunasty zawodnik został wybrany po zakończeniu konkursów Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Do wybranej wcześniej jedenastki dołączył Przemysław Kantyka.

W składzie reprezentacji Polski na FIS Grand Prix w Wiśle znaleźli się: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Przemysław Kantyka.

Tradycją stało się już to, że latem w Wiśle co roku odbywają się dwa konkursy z cyklu FIS Grand Prix. Pierwszego dnia rywalizacji (piątek, 14 lipca) zespoły walczyć będą o zwycięstwo w konkursie drużynowym, natomiast drugiego dnia (sobota, 15 lipca) rozgrywane będą zawody indywidualne. Obydwa konkursy poprzedzą kwalifikacje, które w tym roku zaplanowano na czwartek, 13 lipca.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na zawody FIS Grand Prix Wisła 2017. Wejściówki w bardzo atrakcyjnych cenach można nabywać za pomocą platformy internetowej Kupbilet.pl oraz w sklepie Wiślaczek w centrum Wisły – obok budynku poczty.

Program zawodów:

13.07.2017, czwartek

– 16:00 – oficjalny trening
– 18:00 – kwalifikacje
– 19:00 – ceremonia wręczenia numerów startowych

14.07.2017, piątek – konkurs drużynowy

– 16:30 – seria próbna
– 17:30 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia rozdania nagród

15.07.2017, sobota – konkurs indywidualny

– 16:30 – seria próbna
– 17:30 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia rozdania nagród


  • Źródło: Alicja Kosman / PZN