PŚ w Lahti: Peter Prevc wciąż na czele klasyfikacji generalnej

0
996
Fot. Ewa Korenik

Po konkursach w Lahti nie nastąpiło zbyt wiele zmian w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na pozycji lidera niezmiennie plasuje się Peter Prevc, a jego przewaga nad pozostałymi zawodnikami nie pozwala mieć wątpliwości, iż to Słoweniec odbierze w Planicy Kryształową Kulę.

Także za plecami Słoweńca nic się nie zmieniło. Na drugim miejscu wciąż plasuje się Severin Freund, który traci do Petera Prevca aż 541 punktów. Na trzecim miejscu pozostaje Norweg Kenneth Gangnes. Jego strata do lidera wynosi 649 punktów, natomiast do Severina Freunda traci on 108 punktów.

Awans na czwartą pozycję zanotował zwycięzca obu konkursów indywidualnych rozgrywanych w Lahti, Michael Hayboeck. Wyprzedził on Johanna Andre Forfanga o 73 punkty. Jest to jedyna zmiana, która nastąpiła w czołówce klasyfikacji po dwóch fińskich konkursach.  W najlepszej „10”  prócz wspomnianych pięciu zawodników znajdują się kolejno:  Stefan Kraft, Daniel Andre Tande, Noriaki Kasai, Richard Freitag oraz Anders Fannemel.

Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem jest Kamil Stoch, który zajmuje aktualnie 22. miejce. Dotychczas w konkursach Pucharu Świata punktowało ośmiu zawodników: Stefan Hula (28. miejsce), Maciej Kot (31. miejsce), Dawid Kubacki (32.miejsce), Andrzej Stękała (33. miejsce), Piotr Żyła (36. miejsce) oraz Klemens Murańka (45. miejsce).


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Ewa Korenik