PŚ w Nizhnym Tagile: Zwycięstwo Norwega w kwalifikacjach, 6 Polaków w konkursie

0
860

W kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego na skoczni o rozmiarze 134 metry zwycięstwo odniósł Anders Fannemel. Sześciu Polaków awansowało do zawodów, jednak ta sztuka nie udała się Kamilowi Stochowi.

Najlepszym w kwalifikacjach okazał się Norweg Anders Fannemel. Oddał najdłuższy skok spośród zawodników, walczących o awans do konkursu – 134 metry. Drugi był nasz reprezentant Dawid Kubacki, który osiągnął bardzo dobrą odległość 127,5 metra. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, lądując na 128. metrze.

Bardzo dobry skok spośród naszych reprezentantów oddał także Jan Ziobro. Wylądował na 126. metrze, co dało mu 9. lokatę  w kwalifikacjach. Trochę gorzej zaprezentowali się pozostali Polacy. Stefan Hula zakończył na 15. lokacie ze skokiem na 117. metr. Maciej Kot osiągnął odległość 2 metry krótszą i zajął 20. miejsce. Na 34. pozycji uplasował się Klemens Murańka, który skoczył 114 metrów. Na 111. metrze wylądował Piotr Żyła, co dało mu 32. lokatę. Największą nieprzyjemną niespodziankę sprawił Kamil Stoch. Skoczył zaledwie 102,5 metra i nie awansował do sobotnich zawodów (42. lokata).

Najdłuższy skok w całej serii oddał Stefan Kraft, który awans do konkursu miał zapewniony. Osiągnął odległość 136 metrów.

Pierwsza seria sobotnich zawodów rozpocznie się o godzinie 16:00.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska