PŚ w Zakopanem: „To był prawdziwy konkurs, ponieważ mieliśmy kibiców” – komentarze zawodników po konkursie drużynowym

0
711
fot. David Michalski

Kolejny z konkursów drużynowych w cyklu Pucharu Świata dobiegł końca. Na pierwszym miejscu uplasowała się Słowenia, wyprzedzając Niemcy i Japonię. Polska reprezentowana przez Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego i Pawła Wąska zajęła 6. miejsce. Jak zawodnicy nagrodzonych kadr ocenili zawody?

Komentarza udzielili Naoki Nakamura z Japonii oraz Anze Lanizek ze Słowenii. W klasyfikacji Pucharu Narodów 2021/2022 ich drużyny obecnie zajmują kolejno czwarte (Japonia) i piąte (Słowenia) miejsce. Poza oceną dyspozycji swojej i kolegów z drużyny, zawodnicy odnieśli się również do atmosfery panującej na skoczni.

Naoki Nakamura: W pierwszej serii było dość wietrznie, ale w drugiej warunki poprawiły się i mój skok był dużo lepszy. Dzisiejsze zawody były na naprawdę wysokim poziomie. To był prawdziwy konkurs, ponieważ mieliśmy kibiców, w innych miejscach skocznia jest pusta. Jutro znów chciałbym być na podium.

Anze Lanisek: Jestem usatysfakcjonowany, ponieważ jako drużynie udało nam się zrobić wszystko co w naszej mocy, by pokazać się z dobrej strony. Jestem bardzo wdzięczny moim kolegom, że zdołali dwa razy dobrze skoczyć, zwłaszcza Peterowi. To był Peter, którego znam z jego najlepszych czasów. Warunki były zmienne, dlatego trzeba było mieć szczęście do wiatru. Musieliśmy skupić się na sobie i oddać najlepsze skoki jakie mogliśmy. Kibice byli wspaniali, wszyscy za nimi tęskniliśmy. Jutro chcę po prostu cieszyć się z zawodów i pokazać się z jak najlepszej strony.

źródło: własne

Fot.: David Michalski