Robert Kranjec po operacji

0
1092
Fot. Kinga Stanaszek
Fot. Kinga Stanaszek

W zeszłym tygodniu Słoweński skoczek narciarski – Robert Kranjec przeszedł zabieg usunięcia metalowych elementów z łokcia. Doświadczony zawodnik zmagał się z bolesną kontuzją od minionego sezonu.

W październiku 2015 roku Robert Kranjec zaliczył upadek w Innsbrucku. Lekarze zalecali skoczkowi operację i dłuższą przerwę, reprezentant Słowenii nie zamierzał o tym słuchać. Mimo kontuzji wziął udział w Pucharze Świata.

Początek minionego sezonu był dla Słoweńca trudny, uraz przeszkadzał w osiąganiu dobrych wyników. W drugiej części sezonu zawodnik zdołał wygrać w Vikersund i Planicy oraz kilkakrotnie uplasować się w czołówce. W efekcie zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dodajmy, że Kranjec musiał startować z metalowymi elementami w lewym łokciu, które utrudniały między innymi prostowanie i zginanie ręki.

W tym tygodniu Kranjec poddał się zabiegowi usunięcia metalowych elementów ze swojego ciała. „Ostatni rozdział opowieści o lewym łokciu” – cieszy się zawodnik.

„W ubiegłym sezonie musiałem skakać z bolącym łokciem. W innym przypadku w ogóle bym nie występował. W końcu zostałem nagrodzony. Czuję się świetnie po operacji” – powiedział po 45-minutowym zabiegu.

Mimo przeprowadzenia zabiegu Kranjec nie powinien mieć problemów z przygotowaniem do kolejnego sezonu skoków narciarskich.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Kinga Stanaszek