Rusza Letnia Grand Prix

0
928
fot. Barbara Kosma

Najbliższym weekendem najlepsi skoczkowie świata będą oficjalnie rozpoczynać nowy sezon. Inauguracyjne zawody Letniej Grand Prix odbędą się w Wiśle.

U siebie mocni

Wiemy, że polskie konkursy zawsze wychodziły biało-czerwonym po myśli. Polacy osiągali dobre, a nawet bardzo dobre wyniki. Nasi reprezentanci często stawali na podium, lecz nie powinniśmy od nich wymagać za dużo. To nie rezultat, a wykonana praca jest najważniejsza.

Idealny trening

Letnia Grand Prix to bowiem idealna okazja do treningu i zarazem porównania się do innych zawodników. Co rywale zmienili w stylu latania? Czy pojawiły się nowinki sprzętowe? Na te i inne podobne pytania odpowiedzi szukać będą trenerzy, jak i zawodnicy wszystkich drużyn świata.

Nie nie ważne

Trzeba więc powiedzieć, iż zawodów tego cyklu nie powinniśmy traktować drugorzędnie. Co prawda rezultaty z igielitu nie zawsze pokryją się z tymi na śniegu, jednak wpływają na późniejszą formę, a co za tym idzie i długość oddawanych prób.

Medalu dwie strony

Z drugiej strony, tezy największych sceptyków nie zawsze się sprawdzają. Przykład Macieja Kota pokazuje, że triumfować można przez cały rok. Do końcowych zwycięstw prowadzą bowiem dwie odmienne drogi. Polak wyrywał tam, gdzie mocnych rywali nie brakowało. Wygrywał w lipcu, jak w i październiku. Wówczas to zawodnikom wróżyć można równie udaną zimę.

Inna rzecz ma się natomiast ze skoczkami, których do końcowego zwycięstwa zaprowadziło jedno, czy dwa bardzo dobre miejsca. Podobnie i triumfowanie w Azji, gdzie w konkursach udział biorą nieco słabsi sportowcy, nie powie „On będzie mocny”.

Zbliża się Olimpiada

Zważywszy na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie, tegoroczna Letnia Grand Prix zapowiada się naprawdę ciekawie. Wydaje się, że będzie działo się dużo. To ostatni moment na sprawdzenie się przed najważniejszą sportową imprezą. I nawet opinie mówiące o mało ważności tych zawodów nie mogą nas od kibicowania odciągnąć. Podopiecznym Stefana Horngachera kibicujmy. Bo przecież każdego z nas zadowoli częste wsłuchiwanie się w melodie hymnu wykonywanego na cześć biało-czerwonych.


  • Źródło: Własne
  • Foto: Barbara Kosma