Sander Eriksen dla SKOKInews.com: „Nie mogę narzekać, ponieważ są to moje pierwsze próby w Wiśle w ogóle”

0
1426
fot. Anna Chlapek

Sander Eriksen, zajmując 6. i 10. miejsce podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, dwukrotnie okazał się najlepszy z reprezentacji Norwegii. Były to jego pierwsze zawody w Polsce, dlatego tym bardziej cieszy się z uzyskanych rezultatów.

Jak po niedzielnym konkursie podsumował weekend?

„W sobotę oddałem naprawdę dobry skok w pierwszej serii (128,5 m – przyp.red.). Dziś miałem problem z nogami, więc starałem się utrzymać poprawną pozycję już od belki. Trudno było, żeby wszystko wyszło dobrze, ale koniec końców jestem zadowolony. Wyniki są bardzo zadowalające, chociaż skoki nie były perfekcyjne. Nie mogę jednak narzekać, ponieważ są to moje pierwsze próby w Wiśle w ogóle”.

W dyspozycji zawodnika widać poprawę przy każdych kolejnych zawodach. Sezon letni rozpoczął udziałem w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego, zajmując najpierw 36. i 31. miejsce w Kranju, następnie 22. i 6. w Schuchinsku. W miniony weekend dwukrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce.

„Jeśli będę skakać tak jak podczas treningów w domu, myślę, że będę w stanie zajmować nawet najwyższe miejsca. Aktualnie pracuję nad równowagą podczas najazdu, żeby móc się bezbłędnie wybić”.

Dla Norwega były to pierwsze skoki w Polsce, co sądzi o obiekcie im. Adama Małysza?

„Jak wspomniałem, to moja pierwsza wizyta na tej skoczni, więc mam nadzieję, że zebrałem sporo doświadczeń. Cieszy mnie zwłaszcza sobotni najlepszy skok. W pierwszej fazie leciałem nisko, a później znacznie minąłem punkt K. Przy dobrych warunkach wietrznych naprawdę przyjemnie się tu skacze”.

Zawodnik przyznał, że przez zmienny wiatr warunki nie były najłatwiejsze, jednak sama skocznia była odpowiednio przygotowana. Oddając równe, dalekie skoki przez cały weekend, pokazał swoją dobrą formę. Jakie ma zatem przewidywania na dalszą część sezonu?

„Moim największym celem jest pojechać na konkurs Grand Prix do Hakuby. Myślę, że skoro w Wiśle byłem najlepszy z Norwegów, mam na to spore szanse”.

Większość zawodników podkreśla, że sezon letni jest jedynie przygotowaniem do zimy. Podobnie uważa Sander Eriksen, traktując go jako możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia przed zimą.

„Wyczekuję zimy, podczas której mam nadzieję ponownie pojechać na Mistrzostwa Świata Juniorów. Wierzę, że w tym roku mógłbym zająć miejsce w pierwszej dziesiątce” (w ubiegłym sezonie Eriksen zajął 12. miejsce – przyp. red.).


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Anna Chlapek
  • Korespondencja z Wisły: Anna Chlapek