Severin Freund wróci do rywalizacji na LGP w Hinterzarten!

0
971

Gwiazda skoków wznawia starty po wakacyjnej przerwie! Triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w minionym sezonie oraz Mistrz Świata z Falun, Niemiec Severin Freund, już w najbliższy weekend wróci do zmagań na światowym poziomie. I to od razu na własnym terenie podczas konkursów Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Freund nie wystartował w inauguracji LGP, która miała miejsce w ostatnim tygodniu w Wiśle, w tym czasie kontynuując treningi na skoczni w Klingenthal. Jak zapowiedział już lider niemieckiej kadry, nie skupia się obecnie na wygrywaniu zawodów latem, tylko na umiejętnym przygotowaniu wysokiej dyspozycji na zimowy sezon. Co więcej, Severin Freund ponownie zdradził swój priorytetowy cel na zmagania w sezonie 2015/2016.

Po wywalczeniu złotego medalu MŚ na dużej skoczni w szwedzkim Falun oraz Kryształowej Kuli za zwycięstwo w „generalce” Pucharu Świata, Severin Freund udał się na zasłużony odpoczynek od skoków, by po kilku tygodniach przystąpić do pierwszego etapu treningów przed letnimi zmaganiami w roku 2015. Niemiec nie koncentruje się jednak na osiąganiu najlepszych rezultatów już latem na igelicie. Lider reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów oznajmił, że zmagania w Letnim Grand Prix będą kolejnym etapem przygotowań do sezonu zimowego. Freund zainauguruje udział w swoim kraju, podczas konkursów LGP na Adlerschanze w Hinterzarten.

„Zdobyłem pierwszy tytuł mistrza kraju właśnie tutaj na skoczni w Hinterzarten. Konkursy letniego Grand Prix w Schwarzwaldzie zazwyczaj odbywają się początkiem sezonu, trudno więc tak naprawdę ocenić swoją dyspozycję. Dla mnie to niełatwa skocznia, ale konkursy bywają fajne. Ważne, aby skonfrontować się na tle innych skoczków” – opowiedział o obiekcie w Hinterzarten Severin Freund.

Choć zmagania letnie na międzynarodowej arenie dopiero się zaczęły, niemiecki mistrz już teraz planuje najważniejsze cele na zimę. A zadanie Freunda na przełom 2015 i 2016 jest jedno – wygrać w końcu Turniej Czterech Skoczni: „Wielu moich rodaków, ja oczywiście również, chcielibyśmy, aby ten tytuł trafił wreszcie w ręce Niemca. Ale Turniej rządzi się własnymi prawami. Za rok spróbuję ponownie, ale pretendentów do tytułu będzie wielu. Zwycięstwo w Turnieju ma dla mnie prawie taką samą wartość jak olimpijskie złoto. Fajnie byłoby zdobyć i ten tytuł.”

Aktualny Mistrz Świata z dużego obiektu będzie chciał spełnić to marzenie poprzez mądre przygotowania do zimowych zmagań już latem. Na razie forma Niemca stoi pod znakiem zapytania, bowiem nie mieliśmy szansy zobaczyć Severina Freunda w Wiśle. Już w najbliższy weekend w Hinterzarten przekonamy się, na jakim etapie jest progres dyspozycji niemieckiego skoczka i czy Niemiec jest w stanie dorównać świetnie spisującym się Polakom.


  • Źródło: berkutschi.com