Skład reprezentacji Austrii na konkursy Pucharu Świata w Oberstdorfie!

0
825
Austria

Heinz Kuttin podał skład Austriaków na najbliższe konkursy Pucharu Świata w Oberstdorfie. Wiceliderów Pucharu Narodów na niemieckim mamucie reprezentować będzie siedmiu skoczków.

W składzie reprezentacji Austrii nastąpiły zmiany w stosunku do Willingen. Heinz Kuttin nie powołał Andreasa Kofflera, Daniela Hubera oraz Markusa Schiffnera. W ich miejsce w Oberstdorfie zobaczymy Clemensa Aignera, Floriana Altenburgera i Philippa Aschenwalda.

Florian Altenburger w obecnym sezonie Pucharu Świata startował w czterech konkursach, punkty zdobył tylko w Ga-Pa, gdzie uplasował się na 27 pozycji. Clemens Aigner punktował tylko w Innsbrucku (23 pozycja). Philipp Aschenwald został wcześniej powołany na drugą część Turnieju Czterech Skoczni, do pierwszego konkursu się nie zakwalifikował, a drugi ukończył na 47 lokacie.

Skład reprezentacji Austrii na konkursy Pucharu Świata w Oberstdorfie: Stefan Kraft (4 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata), Michael Hayboeck (6 miejsce), Manuel Fettner (7 miejsce), Gregor Schlierenzauer (31 miejsce), Clemens Aigner (51 miejsce), Florian Altenburger (53 miejsce), Philipp Aschenwald (-).


  • Źródło: Własne