Skład reprezentacji Polski na inaugurację Pucharu Kontynentalnego

0
929
Fot. Ewa Korenik

Już w ten weekend w norweskiej miejscowości Vikersund odbędzie się inauguracja cyklu Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w sezonie 2016/2017. O pierwsze punkty powalczy sześciu reprezentantów naszego kraju.

W dniach 9.12. – 11.12. w norweskiej miejscowości Vikersund zainaugurowany zostanie cykl Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w sezonie 2016/2017. Trener Robert Mateja zadecydował, że o pierwsze punkty powalczy sześciu reprezentantów naszego kraju. Będą to: Bartłomiej Kłusek, Jakub Wolny, Jan Ziobro, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus, Przemysław Kantyka oraz Stanisław Biela.

Tuż przed udaniem się do Kraju Fiordów skoczkowie odbyli trening w Wiśle na obiekcie im. Adama Małysza.

„Skocznia była naprawdę super przygotowana. Warunki były bardzo dobre do treningu i dziękujemy za przygotowanie obiektu, dzięki temu mogliśmy wykonać ostatnie szlify przed pierwszymi w sezonie zawodami Pucharu Kontynentalnego. Udało nam się zrealizować fajne dwa treningi. Chłopcy skakali całkiem w porządku, jestem z nich zadowolony, jednak to zawody zweryfikują w jakiej formie jesteśmy” – powiedział Robert Mateja.

Szkoleniowiec przyznał również, że najlepiej z grupy skakali Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Biegun, jednak każdy miał swoje bardziej udane próby.

W składzie zabrakło miejsca dla Andrzej Stękały, który na pierwszym treningu odstawał od grupy, jednak na drugim zbliżył się poziomem do reszty.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Ewa Korenik