Skład reprezentacji Polski na LPK w Oslo

0
133058
fot. Anna Chlapek

W najbliższy weekend w Oslo rozegrane zostaną kolejne w tym sezonie zmagania z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zawody odbędą się zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. Na starcie zobaczymy reprezentantów i reprezentantki Polski.

Stolica Norwegii to kolejne miejsce, w których tego lata rozegrane zostaną zmagania z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Rywalizować ze sobą będą zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie. Wśród nich nie zabraknie Polek i Polaków. W zmaganiach kobiet reprezentować nas będą cztery skoczkinie, mianowicie Kamila Karpiel, Wiktoria Przybyła, Sara Tajner oraz Pola Bełtowska. Wraz z nimi do Norwegii udadzą się trener Wojciech Tajner i fizjoterapeutka Paulina Węgrzyn – Gębuś.

Na starcie konkursu mężczyzn będziemy mogli zobaczyć sześciu Polaków. Będą to: Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Kacper Juroszek. Do Oslo pojadą z nimi trenerzy – Maciej Maciusiak, Radek Židek, Andrzej Zapotoczny, serwismen Kacper Skrobot oraz fizjoterapeuta Tomasz Żurawiecki.

Źródło: pzn.pl

FOTO: Anna Chlapek