Skład reprezentacji Słowenii na konkursy w Lillehammer

0
805

W ten weekend w norweskim Lillehammer odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trener słoweńskiej kadry skoczków narciarskich – Goran Janus podał skład reprezentacji na nadchodzące konkursy, w której pojawi się m.in. 16-letni Domen Prevc.

Goran Janus, zadecydował, iż na zawodach w Norwegii wystąpi najsilniejszy skład Słoweńców. W kadrze nie zabraknie ósmego skoczka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Domena Prevca, który opuścił konkursy w Kuusamo – zawody ostatecznie się nie odbyły z powodu zbyt silnego wiatru.

W składzie Słowenii pojawią się również: wicelider Pucharu Świata – Peter Prevc oraz Jurij Tepes, Robert Kranjec, Anze Semenic i Anze Lanisek.

Za największych wygranych ostatniego weekendu uważani są Domen Prevc oraz Gregor Schlierenzauera, którzy nie pojawili się na zawodach w Finlandii. Dwaj skoczkowie w spokoju mogli przygotowywać się do kolejnych zawodów, kiedy to pozostali zawodnicy bezczynnie wyczekiwali rozegrania choćby jednej serii na Rukatunturi.

Na nachodzący weekend zaplanowano w Norwegii dwa konkursy indywidualne. W piątek o godz. 10:00 zaplanowano treningi, natomiast o godz. 20:15 rozpocząć się mają kwalifikacje do sobotnich zmagań. W niedzielę kwalifikacje zaplanowano na godz. 13:30, a konkurs odbyć się ma o godz. 14:45.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska