Słoweńcy z kolejnym złotym medalem na Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich!

0
928

Trzeci już złoty medal powędrował do reprezentantów Słowenii w skokach narciarskich na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer. Tym razem słoweńscy zawodnicy stanęli na najwyższym stopniu podium w mieszanym konkursie drużynowym.

W składzie Słowenii znalaźli się: dwukrotny złoty medalista w zmaganiach indywidualnych – Bor Pavlovcic, skoczkini narciarska – Ema Klinec oraz kombinator norweski – Vid Vrhovnik. Uzbierali łącznie 709,5 pkt, co pozwoliło im triumfować w konkursie.

„Będąc w takim małym kraju, jesteśmy w stanie pozostać w kontakcie i wspierać się nawzajem. To z pewnością nasza mocna strona. Mamy dobrą organizację i świetnych narciarzy, od których możemy się uczyć. Nie tak dawno temu spotkałem Petera Prevca, to było naprawdę miłe. Jest najlepszy, więc każdy go zna i podziwia. Ema również radzi sobie świetnie. Pomagamy sobie nawzajem. Jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj wygraliśmy” – powiedział po zawodach Bor Pavlovcic.

Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Niemiec, którzy wystąpili w składzie: Jonathan Siegel, Agnes Reisch oraz Tim Kopp, zdobywając w sumie 675,5 pkt.

Podium uzupełnili Austriacy – Clemens Leitner, Julia Huber i Florian Dagn, którzy uzyskali wspólnymi siłami 666,7 pkt.


  • Źródło: fis-ski.com