Świetny weekend Jakuba Kota

0
934

W ten weekend w kanadyjskim Whistler rozegrane zostały zawody z cyklu FIS Cup.  W rywalizacji udział brał jedyny reprezentant Polski – Jakub Kot, który okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając z 28. punktową przewaga. Oprócz tego podczas rozgrywanych, tego samego dnia, Mistrzostw Kanady, również triumf zaliczył młodszy z braci Kotów. 

W sobotę, 6 lutego 2016 roku, w Whistler odbyły się FIS Cup. Rywalizacja rozgrywała się na obiekcie Whistler Olympic Park, o rozmiarze 105 metrów i punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 95 metrze.

W zawodach po skokach na odległość 97 i 103 metrów zwyciężył reprezentant Polski Jakub Kot, który wyprzedził drugiego zawodnika aż o 28 punktów. Drugie miejsce zajął Amerykanina AJ Browna, oddając skoki na odległość 95 i 94,5 m, natomiast trzecie miejsce zajął Kanadyjczyk Joshua Maurer (91 i 96 m).

Starszy z braci Kotów wygrał również rozgrywane w tym samym dniu Mistrzostwa Kanady, uzyskując miażdżącą przewagę 65 punktów nad drugim Norwegiem Knutem Jokerudem Strandem.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała