Nietypowo w składzie sędziowskim na Holmenkollen

0
830

W miniony weekend, podczas zawodów na Holmenkollen, zdarzyła się nietypowa sytuacja. Po raz pierwszy od wielu lat w składzie sędziowskim konkursu mężczyzn pojawiła się kobieta. Jednym z pięciu sędziów była Kjersti Haugen Espelid.

Kjersti Haugen Espelid na co dzień zajmuje się dobrą kondycją fizyczną norweskich skoczków. Jest bowiem ich fizjoterapeutką. Niestety nie miała wielkiego udziału w sędziowaniu tego weekendu, gdyż niedzielny konkurs został odwołany tuż po skoku dwóch pierwszych zawodników (między innymi Bartka Kłuska). W sobotnim konkursie na jej miejscu pojawił się rodak Kjersti – Ole Walseth. Norweżka miała okazję również oceniać styl skoczków podczas piątkowych kwalifikacji do konkursu indywidualnego.

Taka sytuacja miała już kiedyś miejsce. W składzie sędziowskim znalazła się kobieta także w Zakopanem w 2005 roku. Wtedy noty skoczkom przyznawała Francuzka Odette Bouvard.

W niedzielę warunki atmosferyczne na wzgórzu Holmenkollen skutecznie pokrzyżowały plany organizatorów. Konkurs początkowo długo był przekładany na późniejszą godzinę. Ostatecznie po skoku dwóch zawodników został odwołany.

Norweskich kibiców nie powinny opuszczać jednak pozytywne nastroje, bowiem już we wtorek na skoczni Granåsen (HS140) w Trondheim odbędą się kwalifikacje przed środowym konkursem, na którego transmisję serdecznie zapraszamy.


 

Źródło: sportowefakty.wp.pl