Thomas Morgenstern nie rozstaje się z lataniem

0
999

Koniec kariery sportowej jest dla każdego sportowca olbrzymią zmianą w życiu. Czas, który niegdyś przeznaczany był na treningi czy wyjazdy trzeba zaplanować. Żeby móc zaplanować trzeba znaleźć nową pasję, nowe zajęcie. Thomas Morgenstern, który rok temu zakończył swoją przygodę ze skokami nie rozstaje się z lataniem. Jego nową pasją są śmigłowce.

Zakończenie kariery sportowej wiążę się ze zmianami w życiu. Sportowiec musi znaleźć zajęcie, któremu musi się poświęcić, musi ponownie odnaleźć siebie, znaleźć swój życiowy cel. Ta sztuka udała się byłemu austriackiemu skoczkowi- Thomasowi Morgensternowi. Austriak przyznał, że bardzo trudno jest wyszukać sobie nowe hobby. Jemu się udało i zamierza poświęcić się nowej pasji: „Od momentu, w którym coś znalazłem zdecydowałem, że włożę całą energię w loty śmigłowcami.”

Thomas Morgenstern nie krył radości z faktu, że będzie latał w Polsce: „Kocham Polskę i jest dla mnie bardzo ważne, żeby tu być i brać udział w tych mistrzostwach.” Austriak chce zwyciężyć pierwszy raz w Polsce podczas Śmigłowcowych Mistrzostw Świata. Głównym tego powodem jest fakt, iż podczas zawodów Pucharu Świata odbywających się na ziemi polskiej, nigdy nie stanął na najwyższym stopniu podium. W Zielonej Górze na lotnisku Przylep jeszcze do niedzieli będziemy mogli podziwiać reprezentanta śmigłowcowej kadry Austrii.


  • Źródło: WP.pl