Turniej Czterech Skoczni niezagrożony!

0
877

Jak wiadomo, brak śniegu i temperatura na plusie nie sprzyjają rozgrywaniu konkursów skoków narciarskich. Jednak mimo niesprzyjających warunków pogodowych organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni zapewnili, że zmagania, zarówno w Niemczech, jak i w Austrii odbędą się zgodnie z planem.

„Konkursy mogą być rozegrane zgodnie z zamierzeniami we wszystkich czterech miejscach” – powiedział dyrektor Turnieju Czterech Skoczni, Michael Maurer.

Wystarczająca ilość śniegu została już wyprodukowana w Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz Bischofshofen. Jedynie w Oberstdorfie organizatorzy wciąż zmagają się z brakiem śniegu na skoczni. „Z całą pewnością jesteśmy po bezpiecznej stronie. Mamy trzy opcje, których możemy użyć w ciągu następnych dni, jeśli zajdzie taka potrzeba” – przyznał przewodniczący klubu narciarskiego w Oberstdorfie, dr Peter Kruijer.

Jak zwykle konkursy Turnieju Czterech Skoczni cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem. Organizatorzy spodziewają się ponad 100 tysięcy kibiców we wszystkich czterech lokalizacjach. „Jesteśmy zadowoleni z tak dużego zainteresowania, ale w szczególności z faktu, że byliśmy w stanie wyprodukować tak wcześnie wystarczającą ilość śniegu na nasze wydarzenia” – powiedział organizator zawodów w Bischofshofen, Johann Pichler.

Więcej informacji o biletach na Turniej Czterech Skoczni można znaleźć na: vierschanzentournee.com/de/tickets.

________________________________________________

  • Źródło: fis-ski.com