Walter Hofer: „Musimy być cierpliwi”

0
907

Dziś w niemieckim Klingenthal z powodu braku wystarczające ilości śniegu oraz niekorzystnej sytuacji pogodowej odwołane zostały kwalifikacje do inaugurującego konkursu indywidualnego Pucharu Świata 2015/2016 w skokach narciarskich. Mimo to, Walter Hofer twierdzi, że organizatorzy byli w stanie przygotować skocznię na piątek, a sezon Pucharu Świata wystartuje zgodnie z planem.

Dyrektor skoków narciarskich – Walter Hofer gwarantuje, iż weekendowe konkursy Pucharu Świata odbędą się planowo: „To jest całkowicie normalne. Nie zawsze mamy optymalne warunki. Musimy być cierpliwi, tak jak teraz. Ale jeśli chodzi o sobotę i niedzielę, to jestem niemal przekonany, że konkursy się odbędą, a sezon Pucharu Świata wystartuje planowo”.

„Tak naprawdę to byliśmy w stanie przygotować skocznię już w piątek, ale nie chcieliśmy stracić zbyt dużo śniegu w przypadku ciągłych opadów. Dlatego odczekaliśmy trochę, a to wszystko po to, by przygotować obiekt odpowiednio przed sobotnim konkursem, To jest znacznie ważniejsze. Wydaje mi się, że nie będzie przeszkód, by przeprowadzić jutro oficjalny trening” – dodał.

Walter Hofer ma nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach, w tym sezonie będzie mnóstwo zwycięzców z różnych krajów. Byłoby to wielkim uatrakcyjnieniem dla wszystkich fanów tej dyscypliny z całego świata.

Co do Kamila Stocha, Hofer nie ma wątpliwości, że będzie się liczył w nadchodzącym sezonie: „Biorąc po uwagę jego talent i zdolności, na pewno pokaże, że jest topowym zawodnikiem. Ale do walki o podium włączą się z pewnością także inni zawodnicy. To będzie ciekawa rywalizacja”.


  • przegladsportowy.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska