PŚ w Klingenthal: Analiza faworytów sobotniego konkursu

0
900

Już dziś zobaczymy pierwsze zawody sezonu 2015/2016. Rywalizacja o Kryształową Kulę rozpocznie się dopiero jutro, natomiast dzisiaj zawodnicy będą walczyli o zwycięstwo drużynowe. Wczoraj pogoda krzyżowała plany organizatorom, jednak dzisiaj sytuacja prezentuje się już o wiele lepiej i wszystko wskazuje na to, że konkurs odbędzie się zgodnie z planem.  Warto zatem przyjrzeć się drużynom, które będą odgrywały najważniejsze role.

Przed szereg zdecydowanie wysuwa się drużyna gospodarzy. W ostatnich latach wielokrotnie oglądaliśmy ich na najwyższym stopniu podium, nie raz z ogromną przewagą nad resztą stawki. Na ich korzyść przemawia również fakt, że skaczą oni przed swoją publicznością.

Silne drużyny mają także Norwegowie i Austriacy. Wprawdzie w drużynie Mistrzów Świata z Falun zabraknie Andersa Jacobsena i Andersa Bardala, którzy zakończyli karierę, jednak Norwegowie mają wielu innych dobrze dysponowanych zawodników, którzy z powodzeniem mogą zastąpić starszych kolegów.  W drużynie Austriaków najsilniejszym punktem są młodzi zawodnicy Stefan Kraft i Michael Hayboeck, ale nie należy również pomijać Gregora Schlierenzauera, który bardzo solidnie pracował nad przygotowaniem się do rozpoczynającego się dziś sezonu.

W walce o zwycięstwo z pewnością liczyć się będą również reprezentacje Polski,  Japonii oraz Słowenii. W zeszłym roku niespodziewanie do walki o wysokie miejsca włączyła się reprezentacja Finlandii. Czy dziś także któraś z reprezentacji sprawi kibicom taką niespodziankę? Początek konkursu już o 16:15!


  • Źródło: Własne
  • FOTO:  Justyna Mądra