Zakopane zorganizuje świąteczny konkurs Mistrzostw Polski

0
792

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26.12.) w Stolicy Polskich Tatr na Wielkiej Krowi im. Stanisława Marusarza obędzie się świąteczny konkurs Mistrzostw Polski. W rywalizacji wezmą udział najlepsi polscy skoczkowie, a tytułu bronić będzie Maciej Kot. Zawody będą transmitowane na antenie TVP.

Świąteczny Konkurs Mistrzostw Polski na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza będzie ostatnim sprawdzianem formy polskich skoczków przed prestiżowym Turniejem Czterech Skoczni. Na starcie pojawią się nasi czołowi zawodnicy.

Mistrzowskiego tytułu z marca 2016 roku bronić będzie Maciej Kot. Przypomnijmy, że podczas ostatniego konkursów MP w Wiśle na podium stanęli również Stefan Hula oraz Kamil Stoch.

Organizatorzy nie będą sprzedawać biletów, obowiązywać będzie jedynie opłata za wejście na obiekt. Ci, którzy tego dnia nie będą w stanie przyjechać do Stolicy Polskich Tatr będą mogli oglądnąć zmagania za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Pierwsza seria transmitowana będzie na antenie TVP Sport, a druga – TVP Sport i TVP1.

Start serii próbnej przewidziany jest na godzinę 12:45. Pierwsza seria planowo rozpocząć się ma godzinę później.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała