Zawody w Lahti zagrożone

0
940

Nie raz już w tym sezonie pogoda pokrzyżowała plany organizatorom zawodów. Z powodu kapryśnych warunków atmosferycznych odwoływano zawody w Kuusamo, a także w Oslo. Niestety rywalizacja w Lahti zapowiada się całkiem podobnie. 

W tym sezonie pogoda w Finlandii nastawiła się dosyć wrogo do zawodników, szczególnie jeśli chodzi o wiatry. Z tego powodu odwołano rywalizację w Kuusamo. Zapowiada się, że podobnie ma być w Lahti. Zwłaszcza w niedzielę wiatr ma tam osiągać naprawdę wysokie wartości.

Tym razem w Lahti powinny odbyć się trzy konkursy. W sobotę zostałby rozegrany konkurs drużynowy, z kolei w piątek i w niedzielę – konkursy indywidualne. Włodarze FISu, porozumiewając się z fińskimi organizatorami, zdecydowali się przeprowadzić w piątek dodatkowy konkurs w zamian za zawody w Kuusamo, które zostały odwołane. Skoczków czeka maraton, ponieważ już w poniedziałek ruszają kwalifikacje do wtorkowego konkursu w Kuopio.

Organizacja konkursów w Lahti może być utrudnione z powodu warunków atmosferycznych. Obecnie panuje tam prawdziwa, mroźna zima. Jak na razie warunki do skakania są wprost idealne, jednak mają się utrzymać tylko do czwartku. Później zapowiadana jest odwilż. Temperatura od w weekend ma osiągnąć około 0 stopni. Można się spodziewać również opadów mokrego śniegu i silnego wiatru. W piątek i sobotę siła ma oscylować w przedziale 5-6 m/s. To dość optymistyczne warunki w porównaniu do tego, co ma dziać się w niedzielę. Wtedy wiatr w porywach może osiągnąć nawet 9 m/s.

Przypomnijmy, że było już kilka takich sytuacji, kiedy to prognoza pogody nie sprawdziła się. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Plan rywalizacji w Lahti:

Piątek, 19.02.2016
15:00 – Trening
16:00 – Kwalifikacje
17:00 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 20.02.2016
15:30 – Seria próbna
16:30 – Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 21.02.2016
13:30 – Kwalifikacje
15:00 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Źródło: sportowefakty.wp.pl