Żelazna trzynastka

0
1019
FOTO: Martyna Malich

Za kilka dni rozpocznie się dobrze każdemu znany Turniej Czterech Skoczni. Faworytem do sięgnięcia po triumf w prestiżowych zawodach jest będący w fenomenalnej formie Ryoyu Kobayashi. Japończykowi przeszkodzić może kilku zawodników, w tym także podopieczni Wernera Schustera.

Dla wielu kibiców doskonałą wiadomością jest powrót do rywalizacji Richarda Freitaga, któremu w minionym roku szanse na wygraną przekreślił upadek. Freitag po upadku w Niżnym Tagile nie pojawił się na zawodach w szwajcarskim Engelberg. Najwidoczniej Richard powrócił już po upadku do pełnej dyspozycji. Osobami, które będą mogły liczyć się w bataliach o wygraną będą Karl Geiger oraz Stephan Leyhe. Obydwaj zawodnicy od początku zimy znajdują się w bardzo dobrej formie.

Poza wspomnianymi wcześniej zawodnikami Schuster zdecydował, że w Oberstdorfie i Ga-Pa zobaczymy Andreasa Wellingera, Severina Freunda, Markusa Eisenbichlera i Davida Siegela. Grupę narodową stanowić będą natomiast Moritz Bear, Martin Hamann, Felix Hoffmann, Justin Lisso, Pius Paschke i Constantin Schmid. Tym samym w zawodach zabraknie najstarszego obecnie niemieckiego zawodnika – Andreasa Wanka.


  • Źródło: bild.de
  • FOTO: Martyna Malich