Adam Małysz współpracuje z policją przy nowej akcji

0
793

Adam Małysz włączył się w kolejną społeczną akcję. Tym razem jest to kampania pod hasłem „Bezpieczny, bo widoczny” propagująca noszenie odblasków jako jeden z głównych elementów zwiększających bezpieczeństwo na drogach.

4. 09. Adam Małysz wziął udział w konferencji, która odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wśród obecnych znajdował się również znany z W-11 Sebastian Wątroba.

Celem akcji „Bezpieczny, bo widoczny” jest promowanie bezpieczeństwa pieszych na drogach poprzez noszenie odblasków.

„Podobno dla niektórych osób noszenie odblasków to obciach… Prędzej to brak myślenia i ostrożności powinien być powodem do wstydu, a nie troska o własne bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że jeden mały szczegół może w krytycznej sytuacji decydować o wszystkim i albo uratować życie, albo…” – napisał Małysz na swoim facebookowym profilu.

Były skoczek narciarski zachęcił wszystkich do tej formy ochrony własnego bezpieczeństwa oraz poprosił rodziców, aby dbali o to, by ich dzieci podczas poruszania się przy drodze po zmroku zawsze miały odblask w widocznym miejscu.

Miejmy nadzieję, że włączenie się Adama Małysza w tę akcję zachęci innych do zwiększenia swojego bezpieczeństwa na drodze.


  • Źródło: facebook.com