LGP w Chaykovskiy: Niemcy nadal na czele klasyfikacji generalnej

0
863

Weekend z Letnim Grand Prix w Chaykovskiy przeszedł już do historii. Skoczkowie wystartowali w dwóch konkursach na dwóch różnych obiektach – HS 106 oraz HS 140. Po zmaganiach w Rosji warto sprawdzić, jak w tej chwili przedstawia się klasyfikacja generalna Pucharu Narodów.

Po ostatnich konkursach w Hakubie Polska znajdowała się na drugim miejscu ze statą 280 pkt do Niemiec. Weekend w Chaykovskiy nie przyniósł zmiany lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów, ale strata Polaków znacznie się zmniejszyła. Niemcy mają w tym momencie na swoim koncie 1692 pkt, a Polska nadal zajmuje drugą lokatę (1651 pkt). Podium klasyfikacji generalnej zamykają, już z całkiem sporą stratą do lidera, Norwegowie, którzy zdobyli wspólnie do tej pory 1285 pkt.

Na czwartm miejscu sklasyfikowani są reprezentnci Japonii z dorobkiem 1147 pkt. Tuż za nimi, z niewielką stratą do Japończyków, znajduje się Słowenia. Skoczkowie z tego kraju wywalczyli razem 1119 pkt.

Bardzo daleko w klasyfikacji generalnej, bo dopiero na szóstym miejscu, znajduje się reprezentacja Austrii. W ich przypadku strata do Niemiec jest ogromna i wynosi ponad 1000 pkt! Z kolei Austriacy mają ich na swoim koncie 662.

Na 7. pozycji znaleźli się nasi południowi sąsiedzi, Czesi (606 pkt). Za nimi klasyfikowana jest reprezentacja Finlandii, która w zmaganiach Letniego Grand Prix w tym sezonie zdobyła 565 pkt. Na 9. miejscu znajdują się Szwajcarzy (293 pkt), a czołową „10” zamykają skoczkowie z Rosji z dorobkiem 263 pkt.

Na dalszych miejsca w klasyfikacji generalnej plasuje się Francja (11. miejsce, 33 pkt), Korea (12. pozycja, 30 pkt), Kanada (13. lokata, 2 pkt) oraz Estonia i Stany Zjednoczone (14. miejsce, 1 pkt).

Warto przypomnieć, że do końca sezonu pozostały zaledwie trzy konkursy Letniego Grand Prix. Nasza reprezentacja ma zatem realną szansę, aby wyprzedzić Niemców i objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kolejna szansa na zdobycie punktów już w następny weekend. W dniach 12-13 września odbędą się dwa konkursy w Almatach.


  • Źródło: Fis-ski.com / własne
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska