Cene Prevc dla SKOKInews.com: „Jest ciężko nosić kombinezon w takim upale”

0
996

W zeszłym roku młodszy brat Wicemistrza Olimpijskiego z Sochi, Petera Prevca, Cene Prevc robił furorę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, wygrywając jeden z konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego. Jest obecnie jest z największych nadziei słoweńskich skoków na bogate sukcesy na skoczniach świata w przyszłości. Nie ulega wątpliwości, że 19-letni skoczek przyjechał do Polski z myślą o co najmniej powtórzeniu zeszłorocznego sukcesu. Niestety, podczas sobotniej rywalizacji w konkursie LPK w Malince nie widzieliśmy zeszłorocznego Cene Prevca, który potrafił znokautować rywali. Co prawda, młody z klanu Prevców zdołał awansować do 2. rundy, ale z niskiej pozycji. Słoweniec zajął ostatecznie 22. miejsce ze skokami na długość 122 m i 114 m. Jak Cene Prevc ocenił swoją postawę w sobotę? Czas na wypowiedź słoweńskiego talentu, specjalnie dla korespondenta SKOKInews.com.

19-letni Cene Prevc, mający już na swoim koncie pierwsze sukcesy na międzynarodowej arenie, wydawał się być największym pewniakiem wśród Słoweńców na sukces w Wiśle. Upał oraz zmienny wiatr rozliczyły zawodników z ich zamiarów. Niestety, ucierpiał na tym także sam młody Prevc, który finalnie uplasował się trzeciej „10”. „Moje skoki były strasznie słabe i będę chciał skakać lepiej w niedzielę” – w taki sposób starał się dzisiaj wytłumaczyć swój słabszy dzień Słoweniec w rozmowie ze SKOKInews.com.

Cene Prevc nie widział winy w wysokiej, wręcz anormalnej, temperaturze, panującej w sobotę w Wiśle. Młody reprezentant Słowenii pozwolił sobie nawet na mały żart: „Pogoda jest bardzo orzeźwiająca”. Dalej jednak młody zawodnik zdecydował się na krótkie wyjaśnienie co do funkcjonowania skoczka w takich upałach. „Jest bardzo ciężko nosić kombinezon przez tak długi czas w takim upale. Organizm musi się jakoś przyzwyczaić” – wyraził opinię jeden z braci Prevców.

Słoweńca spytaliśmy również o atmosferę na polskich skoczniach oraz wpływie kibiców na ich występy kraju. „Za każdym razem chcę wracać do Polski. Tu panuje ekscytująca atmosfera, a ludzie wręcz żyją skokami narciarskimi” – podsumował swoją jakże pozytywną wypowiedź Cene Prevc.


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiał w Wiśle: Hubert Taładaj
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska