Ciąg dalszy problemów zdrowotnych fińskiego skoczka

0
794

Pod znakiem zapytania stoją występy utytułowanego fińskiego skoczka narciarskiego w 64. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Janne Ahonen od października cierpi na tajemniczą chorobę. Finowi nie pomogło leczenie antybiotykowe, również pierwsza seria szczegółowych badań krwi nie ujawniła prawdziwej przyczyny osłabienia.

Podczas przygotowań do zimowego sezonu, jednemu z czołowych fińskich skoczków – Janne Ahonenowi przyplątała się infekcja, której zawodnik odczuwa cały czas. Po słabych występach podczas inauguracji sezonu w Klingenthal, skoczek postanowił zrezygnować z kolejnych zawodów, które miały miejsce w Lillehammer i Nizhnym Tagile.

„Janne czuje się lepiej, ale nie jest jeszcze w odpowiedniej dyspozycji, by rywalizować z najlepszymi” – stwierdził jego szkoleniowiec Hannu Lepistoe.

Dopiero po zawodach w szwajcarskim Engelbergu podjęta zostanie decyzja dotycząca startów Ahonena podczas 64. edycji prestiżowych zawodów, w których triumfował pięciokrotnie. Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się w niemieckim Oberstdorfie 28 września. Obrońcą tytułu, sprzed roku, będzie Austriak – Stefan Kraft.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Ewa Korenik