Heinz Kuttin: „Również możemy być konkurencyjni w Pucharze Narodów”

0
828
Fot. Wiktoria Ostrowska
Fot. Wiktoria Ostrowska

Trener Austriaków, Heinz Kuttin po niezbyt udanym występie kadry, która zajęła czwarte miejsce  w klasyfikacji Pucharu Narodów, wierzy w  poprawę formy swoich podopiecznych w następnym sezonie.

W tegorocznej rywalizacji drużynowej, kadra Norwegii nie miała sobie równych. Wyprzedziła, takie nacje jak Słowenia i Niemcy. Z dorobkiem 7202 punktów ostatecznie zdobyła Puchar Narodów.

Kadra Austrii, pomimo dobrych występów dwóch swoich zawodników zdołała zająć zaledwie czwarte miejsce, uzyskując 4652 punkty. Najlepszym z Austriaków okazał się Michael Hayboeck, który zakończył sezon jako czwarty zawodnik Pucharu Świata. Dwie pozycje dalej uplasował się Stefan Kraft.

„Puchar Narodów odzwierciedla postawę całej drużyny. W Michaelu Hayboecku i Stefanie Krafcie mamy zawodników, którzy są w stanie wygrywać. Jakość zespołu była wyższa w tym sezonie, ale jest miejsce na poprawę. Wierzymy, że Michael i Stefan mogą się jeszcze rozwinąć. W tym sezonie wytrzymali ciśnienie, wygrywali konkursy, są dobrze trenowani” – powiedział Heinz Kuttin w wywiadzie dla krone.at.

Szkoleniowiec również pochwalił pracę, którą wykonał jego rodak Alexander Stoeckl z reprezentacją Norwegii. ,,Udało mu się stworzyć znakomitą kadrę. Myślę, że w ciągu dwóch-trzech lat również możemy być konkurencyjni w Pucharze Narodów” – dodał na zakończenie.


• Źródło: sportowefakty.wp.pl

• FOTO: Wiktoria Ostrowska