Wojciech Fortuna: „To idealny moment na zmiany”

0
891

Logo SKOKInews.comWybór Stefana Horngachera na trenera reprezentacji Polski przez PZN okazał się decyzją, która zadowala wielu ekspertów. Stanowisko w tej sprawie zajął także Mistrz Olimpijski z Sapporo 1972, Wojciech Fortuna.

Fortuna dzieli zdanie wielu innych znawców dyscypliny, jaką są skoki narciarskie. Mianowicie uważa, że Łukasz Kruczek to doskonały szkoleniowiec, który na swoim koncie ma wyjątkowe sukcesy swoich podopiecznych, jednak nadszedł czas na zmianę. Bardzo pozytywnie ocenia wybór komisji Polskiego Związku Narciarskiego.

Mistrz Olimpijski z Sapporo ocenia, że to najlepszy moment na przyjście nowego trenera. – „Tym bardziej, że do igrzysk olimpijskich w Korei mamy dwa lata, więc będzie czas na szczegółowe analizy i ocenę obecnego stanu rzeczy, poznanie się i rozpoczęcie pracy, która mam nadzieję przyniesie efekty w postaci nie tylko medali olimpijskich, ale i sukcesów w pozostałych zawodach obu nadchodzących sezonów” – mówi Fortuna.

Stefan Horngacher ma już doświadczenie w pracy z reprezentacją Polski. Kilka lat temu pod okiem Austriaka mieli okazję trenować między innymi Kamil Stoch i Piotr Żyła. Był wtedy trenerem kadry B. Jak sprawdzi się na wyższym stanowisku? – ” Horngacher poprowadził ich przecież do srebra w drużynie (Stoch, Żyła, Wojciech Topór i Paweł Urbański) na mistrzostwach świata juniorów w 2005 roku! Moim zdaniem już wtedy się sprawdził. Do tego wielokrotnie słyszałem, że był bardzo przez swoich zawodników szanowany i lubiany, a to niezwykle ważne” – mówi Wojciech Fortuna.

Oprócz doświadczenia w roli trenera, Stefan Horngacher ma w swoim dorobku kilka własnych osiągnięć. Austriak to między innymi  dwukrotny medalista olimpijski i pięciokrotny medalista Mistrzostw Świata.


Źródło: sport.tvp.pl