Jednoosobowa kadra narodowa Szwajcarii na sezon 2016/2017

0
1061

Szwajcarski Związek Narciarski podał składy kadrowe na nadchodzący sezon 2016/2017. Reprezentacja narodowa zmniejszyła się do jednego skoczka – czterokrotnego złotego medalisty olimpijskiego, Simona Ammanna. Choć nadal nie podano oficjalnie, kto zostanie trenerem Szwajcarów, zawodnicy udali się mimo to na zgrupowanie treningowe do Hiszpanii.

Fot. Wiktoria Ostrowska
Fot. Wiktoria Ostrowska

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił już składy kadrowe na sezon 2016/2017, choć nadal nie wiadomo, kto zastąpi trenera Pipo Schödlera, który po zaledwie roku zrezygnował z funkcji szkoleniowca reprezentacji narodowej. Podano zaś składy personalne. Tym razem dziewięciu skoczków i jedną skoczkinię powołano do czterech grup treningowych.

W sezonie 2016/2017 kadra narodowa Szwajcarii skurczy się do zaledwie jednego zawodnika – nominację otrzymał jedynie najbardziej utytułowany szwajcarski skoczek w historii tej dyscypliny – Simon Ammann. Ubiegła zima była dla 34-latka niezbyt udana – starty w Pucharze Świata zakończył na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej, nie zdobył także medali na żadnej z kluczowych imprez sezonu.

W kadrze A trenowali będą natomiast: Gregor Deschwanden, Luca Egloff, Pascal Kaelin oraz Kilian Peier. Ciekawe rozwiązanie zastosowano w grupie B – oprócz  Tobiasa Birchlera, Gabriela Karlena i Andreasa Schulera do kadry tej powołano najlepszą skoczkinię szwajcarską – Sabrinę Windmüller. Nominację do kadry C otrzymał zaś 15-latek Sandro Hauswirth.

W ubiegłym tygodniu Szwajcarzy udali się na obóz szkoleniowy do Hiszpanii, gdzie skupiali się na treningu koordynacyjnym i siłowym. Nie uczestniczył w nim jedynie Simon Ammann – czterokrotny Mistrz Olimpijski przygotowania do sezonu 2016/2017 rozpocznie najprawdopodobniej  w maju.


  •  Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska