Kamil Stoch wystartuje w Lillehammer!

0
819

Kamil Stoch po wczorajszych problemach z kolanem czuje się już dobrze i będzie mógł wziąć udział w dzisiejszej serii próbnej przed konkursem z cyklu Pucharu Świata w sezonie 2016/2017 w norweskiej miejscowości Lillehammer.

Kamil Stoch zwyciężył we wczorajszych kwalifikacjach po skoku na odległość 144 metry. Zdołał wylądować telemarkiem, jednak później odczuwał ból w kolanie i jego występ w dzisiejszym konkursie stał pod znakiem zapytania. Dzisiaj podwójny Mistrz Olimpijski z Sochi czuje się już lepiej i jest w stanie wystąpić w serii próbnej, po której zostanie podjęta decyzja o jego starcie w zawodach.

„Kamil czuje się całkiem dobrze i chce startować w zawodach. Ma za sobą dużo zabiegów z naszym fizjoterapeutą, konsultowaliśmy się też z lekarzem kadry i zdecydowaliśmy, że może wystąpić w dzisiejszej serii próbnej. Po niej zdecydujemy, czy będzie mógł skakać w pierwszej serii konkursowej. Kamil był dziś rano na treningu na sali gimnastycznej, wykonywaliśmy imitacje i wszystko wygląda ok” – powiedział trener Stefan Horngacher.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska