LGP w Almatach: Konkursowe ciekawostki

0
766

Chociaż Letnie Grand Prix w tym sezonie jeszcze nie dobiegło końca, to drugi konkurs w Almatach wyłonił triumfatora całego cyklu. Już wiemy, że nikt nie będzie w stanie prześcignąć Japończyka Kento Sakuyamę, który uzbierał łącznie 525 punktów.

Sobotni konkurs zakończył się zwycięstwem Austriaka, Stefana Krafta, jednak to nie do niego należał najdłuższy skok zawodów. Najdalej tego dnia poszybował Robert Kranjec. Słoweniec oddał skok na odległość 135 metrów. Warto przypomnieć, że w sobotę wiatr sprawiał wiele problemów zarówno skoczkom, jak i organizatorom. Kilkakrotnie z tego powodu dokonywano zmiany belki startowej.

Najdłuższy skok pierwszej serii konkursowej niedzielnego konkursu należał właśnie do triumfatora Letniego Grand Prix. Sakuyama uzyskał w swojej próbie 136,5 metra i była to zarazem najlepsza odległość w całym konkursie. W drugiej rundzie najdalej poszybował inny Japończyk – Yumu Harada, który wylądował na 136 metrze.

Najkrócej podczas sobotnich, jak i niedzielnych zawodów w Almatach skoczył reprezentant gospodarzy, Sabirzhan Muminov. Kazach w niedzielę uzyskał zaledwie 113,5 metra.

Do końca sezonu letniego pozostał już tylko jeden konkurs, które odbędzie się 27 września na obiekcie HS 94 w austriackim Hinzenbach. Lidera Letniego Grand Prix nie uda się już nikomu pokonać, ale na pewno czeka nas zacięta walka o miejsca na podium całego cyklu.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska