LPK w Oslo: Dominacja Norwegów, Maciej Kot na podium

0
846

W niedzielne popołudnie skoczkowie rywalizowali w norweskim Oslo w kolejnym konkursie z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. W zawodach wyróżniali się przede wszystkim gospodarze, których dwóch reprezentantów zajęło miejsca na podium. Zwyciężył Daniel Andre Tande, zaś drugie miejsce zajął Fredrik Bjerkeengen. Trzecią pozycję wywalczył Maciej Kot.

Po pierwszej serii zdecydowanie prowadził Maciej Kot, po skoku 105 metrów. Kilka punktów tracił do niego Andreas Stjernen, a za Norwegiem plasował się Jakub Janda. Kolejne miejsca zajmowali Daniel Andre Tande, Stefan Hula i Markus Schiffner. Poza Kotem i Hulą, pozostali Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Dawid Kubacki był 17., Aleksander Zniszczoł 26., a Krzysztof Biegun 30. Do drugiej serii nie awansował niestety Bartłomiej Kłusek.

W serii finałowej najlepiej spisał Daniel Andre Tande, któremu udało się oddać skok na podobnym poziomie, co poprzedni. Uzyskał on 102 metry, co pozwoliło mu wyprzedzić rywali i zwyciężyć w konkursie. Drugie miejsce wywalczył jego rodak – Fredrik Bjerkeengen, który dokonał tego dzięki świetnej próbie na 104,5 metra. Maciej Kot nie obronił pierwszej pozycji po pierwszej serii i zepsuł swój drugi skok, osiągając 94,5 metra. Pozwoliło mu to jednak zająć miejsce na najniższym stopniu podium ze względu na dużą przewagę z serii pierwszej.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Jakub Janda, Markus Schiffner i Andreas Stjernen. Stefan Hula zakończył konkurs na siódmej lokacie. Dawidowi Kubackiemu udało się poprawić swój wynik i ostatecznie wskoczył do pierwszej „10”, na miejsce 9. Aleksander Zniszczoł był 21., natomiast Krzysztof Biegun 26.

Już wiemy, że dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Daniel Andre Tande objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu i będzie walczył o jego utrzymanie w ostatnich konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Na relację z tych zawodów zapraszamy na SKOKInews.com.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska